Od pewnego czasu możemy zanotować, że woda do picia stanowi podstawowy napój podawany latoroślom na edukacyjnych stołówkach. Wprowadzona niedawno reforma w tym aspekcie ma sprawić, że dzieci o wiele bardziej będą przykładały wagę do zdrowego żywienia. W związku z tym woda mineralna jest podawana do obiadu lub innego posiłku podawanego w szkołach lub przedszkolach.

Prócz wody mineralnej do zdrowych napojów przystają także świeżo wyciskane soki owocowe czy warzywne. Inną opcją napoju dla dzieci ma prawo być przyrządzona w miejscowej kuchni lemoniada, tudzież zrezygnowano z niezdrowych trunków obejmujących dużo konserwantów.

Chociaż wiele ludzi wzburzyło się dowiedziawszy się o wpisaniu nadzwyczaj drastycznych zmian w stołówkach i sklepikach szkolnych, to jednakże wielu rodziców jest usatysfakcjonowanych z faktu, że woda źródlana jest podawana ich dzieciom. Pozwala to na wykształceniu nawet u najmłodszych dzieci właściwych nawyków żywieniowych, co ma prawo niezwykle pozytywnie wpłynąć nie jedynie na zgodną masę ciała u młodych ludzi, jednak także na ich zdrowie w przyszłości. Woda mineralna pozwala na wzbogacenie organizmu o ważne minerały takie, jak wapń, które są niezbędne do zgodnego rozwoju dzieci. W następstwie tego także podawanie jej dzieciom, choć początkowo mogło być uciążliwe, obecnie pozostało przyjęte i stało się normalnością.

Woda do picia co prawda nie obejmuje takich walorów smakowych, jak słodkie trunki, zwykle gazowane oraz dużo dzieci nie było zaspokojonych z takiej zmiany. Trzeba przyznać, że nawyki żywieniowe w wielu domach są niezbyt zdrowe oraz coraz częściej można mówić na przykład o otyłości pośród dzieci.

Wobec tego zmiany w zakresie żywienia w szkole są aktualnie uznawane przez społeczeństwo poniekąd za pozytywne oraz woda źródlana coraz częściej jest entuzjastyczniej wybierana przez dzieci, które zdobywają napoje też poza zajęciami. Kształtowanie należytej postawy wobec zdrowego żywienia jest bardzo istotne nie tylko dla należytego późniejszego samopoczucia dzieci, lecz także dla postawy na przykład wobec ekologii i tak dalej.