Budowa większego domu, który ma stanąć w okolicy lasu żąda dyspozycji różnego rodzaju ekwipunków oraz machin. W pobliżu lasów wznoszone są również domy mieszkalne, jak oraz domy letniskowe oraz gigantyczne rezydencje. Takie rezydencje są w stanie być własnością prywatną osób, jakie w nich zamieszkają, jednakowoż również bywają wypożyczane turystom, którzy zatrzymują się w nich przed wyjściem na wędrówkę i biwak. Jednak przygotowanie do zamieszkania obiektu, jaki znajduje się w pobliżu lasu ma prawo być o dużo trudniejsze aniżeli budynku położonego w środku miasta.

W przygotowaniu terenu pod zabudowę wspomagają podnośniki fassi. Zdarza się, że przyszły posiadacz rezydencji wprawdzie otrzymuje zgodę na postawienie nawet kompletnego ośrodka wypoczynkowego w sąsiedztwie lasu, ale będzie musiał sam zająć się podcinaniem drzew znajdujących się w pobliżu jego obiektów, żeby uchronić je przed jakimiś uszkodzeniami w razie wichury. W ukończeniu takich prac wspomogą podnośniki fassi. Przy pomocy takich podnośników będzie wolno najpierw unosić robotników na taką wysokość, która pozwoli im na skuteczne podcięcie gałęzi drzew, a innego rodzaju podnośniki fassi będą wykorzystane w czasie eliminowania z terenu posiadłości różnych gałęzi i gałęzi. Będą one mogły zostać wywiezione wyjątkowymi, większymi przyczepami.

Po przygotowaniu całego obszaru pod zabudowę na posesję będą mogły wjechać machiny i sprzęty stosowane w czasie konstruowania. Na pierwszym etapie trzeba będzie wybrać perfekcyjne miejsce na wybicie fundamentów innowacyjnego obiektu oraz prawdopodobne wybicie basenu lub postawienie garażu. Później zaczną być stawiane mury, jakie muszą zostać porządnie zabezpieczone przed zawilgoceniem i na domiar tego ocieplone. Po wykonaniu takich prac zamontowana zostanie konstrukcja dachu, a na niej wyłożone pozostaną dachówki. Zanim będzie wolno zamieszkać w nowym domu należy będzie jeszcze wykończyć wszystkie domowe pomieszczenia. W tym samym czasie będzie można zacząć usuwać z placu konstruowania bezcelowy gruz i materiały, które nie będą już wykorzystywane. W ich załadunku są w stanie pomóc podnośniki fassi.