Woda mineralna może być dostarczana do domów oraz obiektów użyteczności publicznej. Warto zauważyć, że z opcji dostawy wody korzystają zarówno osoby żyjące samotnie jak i klienci posiadający pokaźniejszą rodzinę.

W wielu przypadkach zdarza się, że osoby żyjące samotnie dokonują zakupu takiej samej ilości wody jak rodzice odpowiedzialni za prowadzenie rodziny. Mogą one korzystać się z tego, iż nie muszą dokupywać wody przez dłuższy okres czasu i odwiedzać punktów sprzedaży zajmujących się jej sprzedażą. Muszą niemniej jednak pamiętać o tym, że każdego rodzaju woda mineralna powinna być składowana w stosownej temperaturze, najodpowiedniej jak najniższej, a wyłącznie w czasie jej degustacji przestawiana do cieplejszych pokoi. Dzięki temu pozostanie ona orzeźwiająca przez dłuższy okres czasu i będzie można z niej korzystać nawet przez kilka miesięcy. Osoby zainteresowane posiadaniem najlepszej jakości wody mineralnej są w stanie ją zamawiać zarówno w hipermarketach jak i w hurtowniach i bezpośrednio u ich dystrybutorów.

Osoby wielokrotnie korzystające z dostaw wody prawidłowo zdają sobie sprawę z tego, że jest ona dostarczana też do przeróżnych obiektów użyteczności publicznej. Za tego typu budynki uznać wolno centra handlowe, urzędy, szkoły i wszelkiego typu inne lokale, z jakich korzysta większa ilość osób.

Woda z dostawą do centrów handlowych zwykle nalewana jest do specjalistycznych urządzeń, z których jest pobierana przez osoby chcące dokonać jej degustacji. W niektórych przypadkach kupujący z takich centrów handlowych mogą z niej korzystać w sposób darmowy. Tak samo jest w przypadku petentów przychodzących do urzędów państwowych. Mogą oni zwłaszcza w upalne dni korzystać z wody pitnej przechowywanej w wyznaczonych do tego miejscach.

W pewnych jednoznacznych momentach z usługi dostawy wody korzystają także dyrektorzy szkół i uniwersytetów. W takim wypadku woda udostępniana uczniom i żakom bywa płatna, niemniej jednak korzystać oni są w stanie też z bezpłatnej wody. Dzięki temu są w stanie dobrze dbać o swoje zdrowie i sprawność fizyczną.