Na terenie miast oraz miejscowości wykonywane są różnorodne prace porządkowe i naprawcze. Wykonywanie prac porządkowych na deptakach oraz niższych piętrach nie stanowi większego problemu dla służb miejskich. Odpowiednio wykwalifikowani pracownicy potrafią także wykonywać prace na wysokościach, jednakże do ich przeprowadzania potrzebują dobrego wyposażenia. Wobec tego niezwykle w szeregu przypadków stosują podnośniki palfinger. Tego rodzaju podnośniki upraszczają mycie okien na wielkich obiektach, zdejmowanie oraz montowanie nowych reklam oraz ucinanie gałęzi drzew. Są w stanie być one też użytkowane do tynkowania budynków i ich malowania. Oprócz tego podnośniki palfinger mogą przydawać się strażakom oraz policjantom, jacy starają się wspomagać jednostkom znajdującym się w trudnej sytuacji. Takimi osobami są w stanie być np. chorzy, jacy zasłabli na jednym z wyższych balkonów.

Prace usługowe egzekwowane przy sporych obiektach, rodzaju mycie okien, zlecane są jednostkom młodym, zdrowym i w pełni sprawnym, jakie nie posiadają lęku wysokości. Dzięki temu przeprowadzane przez nich prace mogą być wykonywane błyskawicznie oraz bez problemu. Wykonywaniem takich prac zaciekawieni są studenci i młode osoby, jakie nie mają pracy bądź pragną sobie dorobić. Będą one musiały przyuczyć się posługiwania oprzyrządowaniem podobnym do oprzyrządowania wspinaczkowego. Przy niektórych budynkach używane będą przez nich też podnośniki palfinger. Takie podnośniki pozwolą czuć się pracobiorcom znacznie bardziej komfortowo w trakcie mycia okien, są w stanie być obsługiwane przez osoby znajdujące się na dole lub też przy wsparciu pilota zdalnego sterowania. Wszystko zależy od tego, jak współczesne sprzęty zostają na wyposażeniu firmy usługowej.

Na ulicach miast można także wybitnie wielokrotnie ujrzeć osoby zdejmujące te reklamy, które uległy jakiemuś zniszczeniu lub pracowników montujących pionierskie reklamy. Stosują oni podnośniki palfinger ze względu na to, że muszą mieć przy sobie rozmaite narzędzia i środki klejące, a nieraz też farby.