Myśliwi wykorzystują rozmaite dodatki do tego, żeby móc w pełni spenetrować las oraz odnaleźć zwierzynę, która ma zostać schwytana. W następstwie tego przed wyjściem do lasu dokonują kupna różnych sprzętów oraz akcesoriów zezwalających im na prędkie oraz efektywne poruszanie się po lesie. Poza tym sięgają po dobre zaplecze spożywcze, które będzie przez nich użytkowane podczas przystanków.

Jednym z niezwykle istotnych dodatków myśliwskich z pewnością są lunety myśliwskie. Pozwalają one na lokalizowanie zwierzyny łownej w czasie, gdy w lesie przeważają ciemności oraz w ciągu dnia szczególnie w tych porach, gdy zalega mgła czy też zwierzyna łowna ukryta jest za drzewami oraz liśćmi. Wszystko to sprawia, że trudno wyobrazić sobie dłuższe wyjście do lasu bez dokonania zakupu chociaż jednej lunety myśliwskiej. Sprawdzoną alternatywą lub uzupełnieniem dla lunet myśliwskich są lornetki myśliwskie. Te nieduże akcesoria mogą być zabierane nie tylko do lasu, ale też na wielkie obszary zalesione i pozwalają na lokalizowanie zwierzyny oraz na sprawdzanie drogi przemierzanej przez myśliwego. Gra toczy się tutaj po największej części o jakieś niewielkie gałęzie drzew czy pułapki na zwierzęta, które mogą zalegać na ścieżce i w ten sposób zagrażać bezpieczeństwu ludzi. Biorąc to pod uwagę niemalże każdy łowca zabiera ze sobą chociaż jedną lornetkę myśliwską i posiada w domu kilka tego typu dodatków.

Również lunety jak i lornetki myśliwskie mogą być używane przez osoby obserwujące ptaki lub wybierające się na długie spacery nocne. To właśnie dzięki lunetom myśliwskim mogą one bowiem sprawdzać czy na ich drodze nie znajduje się jakaś przeszkoda w postaci wielkiego zwierzęcia lub nawet rozmaitych sprzętów i urządzeń pozostawionych w o wiele bardziej zalesionym obszarze. Tudzież lornetki myśliwskie wolno wykorzystywać nawet do oglądania gwiazd i podziwiania pięknych widoków na niebie pojawiających się na przykład o wschodzie słońca. Widać w związku z tym, że z pewnością należałoby sięgać po lornetki i lunety myśliwskie zawsze wówczas, kiedy planowane jest dłuższe wyjście do lasu.