Tak samo jak w wypadku wozów tak i w czasie kupowania motorów ludzie mają do wyboru zarówno nowe jak i używane modele. Są zwolennicy jednych oraz drugich wariantów, ale niektórzy zastanawiają się, który z nich jest poprawniejszym wyborem. Nie da się na to jednoznacznie odpowiedzieć jednak zarówno zupełnie nowe jak oraz używane modele mają swoje atuty.

Decydując się na kupno motocykla z reguły zastanawiamy się na co musimy zwrócić szczególną uwagę. Przede wszystkim należałoby odwiedzić serwis motocyklowy, w jakim dowiemy się jakie aspekty są najważniejsze. Większa część osób pragnie jakkolwiek nabyć w pełni sprawną maszynę. To właśnie eksperci pozwolą nam upewnić się, że z danym motorem jest wszystko w porządku. Na rynku jest bardzo wiele modeli motorów. Istnieje dużo koncernów specjalizujących się w produkowaniu interesujących motocykli. A do wyboru mamy zarówno nowe modele prosto z salonu jak oraz używane motocykle. Dużo osób wybiera używane motocykle jako pierwszą taką maszynę z wielu powodów. Co poniektórzy są gotowi nawet zakupić popsuty motor, żeby później skorzystać z usługi naprawy motocykli. Ten wariant zezwala zaoszczędzić trochę pieniędzy, ponieważ wykonujemy większą część prac na własny koszt. Mimo to trzeba liczyć się z tym, że uszkodzona maszyna może sprawiać nam w przyszłości więcej kłopotów niż w pełni sprawny motocykl.

Jeśli posiadamy niewielką kwotę pieniędzy musimy zdecydować się na motocykl używany. Jednakże jeżeli poszukujemy luksusowego modelu za znaczące pieniądze wybierajmy te z salonów. Wszystko zależy od upodobań oraz oczekiwań.