Podczas aranżowania wnętrz z całą pewnością wypada zatroszczyć się, żeby zarówno wykorzystana kolorystyka, jak design mebli czy akcesoria pasowały do założonej koncepcji i tym samym pozwalały stworzyć spójną aranżację. Czym charakteryzują się meble loft oraz w których pomieszczeniach będą prezentowały się dobrze?

Industrialne wnętrze mieszkalne

Styl przemysłowy w aranżacji wnętrz mieszkalnych cieszy się w ostatnim czasie niemałą popularnością. Tego rodzaju wystrój ma naturalnie swoje reprezentatywne atrybuty. Jakie? W tego typu pomieszczeniach dominują w głównej mierze surowe materiały. Odsłonięty beton, elementy konstrukcyjne lub odkryte cegły to z całą pewnością w tego rodzaju aranżach nie materiały, które należy zamaskować, lecz swego rodzaju dekoracja oraz wyznacznik stylu. W pomieszczeniach industrialnych jest na domiar tego przestronnie, a otwarte przestrzenie dodatkowo podkreślają charakter aranżacji. W takich wnętrzach ozdobne klasyczne meble wyglądałyby co bynajmniej mało spójnie, w następstwie tego warto zatroszczyć się o dostosowanie poszczególnych detalów aranżacji i uzupełnić ją słusznie dobranymi meblami. To naturalnie dzięki temu uzyskamy bardziej bezkonfliktowy efekt.

Meble loft

Meble loft charakteryzują się prostą konstrukcją oraz wielokrotnie wykonywane są z drewna połączonego z metalem. Stalowa konstrukcja dla regału, łóżka lub szafy zapewnia niezawodność, a równocześnie bezbłędnie komponuje się z aranżacją pełnego wnętrza mieszkania. Elementów drewnianych raczej się nie maluje – w pomieszczeniach industrialnych nadzwyczajnie wygląda surowe drzewo z wyrazistym rysunkiem słoi. Nie bez znaczenia pozostaje również sam szkic. W wypadku mebli loft zdecydowanie rozsądniej jest postawić na prostotę – detale dekoracyjne mogą zaburzać integralność aranży. Należałoby wiedzieć, iż meble loft co poniektórzy decydują się budować samodzielnie wykorzystując w tym celu chociażby palety euro. Pośród propozycji producentów wyposażenia wnętrz mieszkalnych nie brakuje niemniej jednak interesujących projektów, które na pewno przypadną do gustu entuzjastom stylu industrialnego. Pozwala to zaadaptować zarówno sprzęty meblowe, jak również samą aranżację do indywidualnych preferencji mieszkańców.